Dr. Yaniv ErlichHlavní vědecký důstojník
background
Previous page Next page
Beginning of quote:Genetické a genealogické datové sady společnosti MyHeritage vytvářejí jedinečný pohled na krajinu lidského genomu. Je to úchvatné End of quote.
Dr. Yaniv Erlich je světově uznávaný vědec na DNA s mnoha publikacemi v časopisu Nature and Science. Ve společnosti MyHeritage dohlíží Yaniv na všechny aspekty vědeckého výzkumu a inovací DNA, které jsou páteří MyHeritage DNA. Jeho první spolupráce s MyHeritage se uskutečnila v roce 2012, když pracoval na projektu, kdy využil světový rodokmen u Geni pro průkopnický vědecký výzkum. Zasažen závazkem společnosti vědeckého výzkumu, vyrozuměl Yaniv firmu MyHeritage v roce 2016 a poskytl společnosti své neocenitelné zkušenosti během přípravy na uvedení MyHeritage DNA do provozu. Od února 2017 nastoupil do společnosti, aby sloužil jako hlavní vědecký důstojník.

Před nástupem do společnosti MyHeritage založil společnost DNA.land, projekt, který vedl pod záštitou svého postavení Odborný asistent výpočetní techniky a výpočetní biologie na Columbijské univerzitě a jako člen jádra Centra genomu centru v New Yorku. Byl předtím také hlavním výzkumníkem a členem týmu na Whitehead Institute v MIT.

Yaniv, přezdívaný genomovým hackerem Nature.com, byl první, kdo provedl rozsáhlou genealogickou analýzu. Rozpoznává lidskou genetiku jako mocný nástroj v autentickém mapování rodinné historie. Yaniv dokončil své doktorské studium na Watsonově škole biologických věd v laboratoři Cold Spring Harbor v roce 2010 a získal řadu ocenění jako nejprograsivnější vědec, včetně cen Burroughs Wellcome Career Award (2013), ceny Harolda M. Weintrauba (2010), Mladé fakulty DRAPA (2017) a ceny HPC pro IEEE / ACM-CS (2008). Byl také uznán jako jeden z 2010 Zítřejší PI tým Genome Technology.

Ve vzácných okamžicích, které netráví ve své laboratoři, provozuje orientační běh a tráví čas se svými dvěma dětmi.